Izbandis barlang -





Trekking Klub - Erdélyi túrafotó galéria - header

Erdélyi túrafotó képtár - túrázás, hegymászás és barlangászat


"Nem fárad az, ki nem szalad. S ki nem fárad, messze halad." Czárán Gyula
Túranapló  -  Rejtekhely-vadászat  -  Erdélyi Túrázás Fórum

Erdélyi túrafotók » Királyerdő » Izbandis barlang

             
Az Izbandis-barlang, a hasonló nevű karsztforrás fölött található, kb. 20 méterre, egy félkörben húzódó sziklafalban. Megközelítése elég körülményes, ezért a szikla oldalára sodronykötelet szereltek fel. A bejárat után erőteljesen lejtő járat hamarosan kitágul és vízszintessé válik. A járat végében egy szűkületen keresztül elérjük a cseppkőképződményeket tartalmazó első nagyobb termet. Két elágazás után pedig a főág egyre inkább elszűkül, itt van elhelyezve egy kapu. Az ezután következő részek már csak engedéllyel látogathatók. Az Izbandis-barlang összhossza 1668 m.
Sfaras-nyelő  
   
Sfaras-nyelő  
   
First thumbnail page · Previous thumbnail page · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · Disabled next thumbnail page · Disabled last thumbnail page

Tilos a weboldalon található szövegek vagy képek írott engedély nélküli felhasználása, újraközlése. A szövegekhez részben felhasznált irodalom: Erdély hegyei sorozat.

© 2003-2011 Trekking Klub - Minden jog fenntartva.


Bükkloka, Piposz tanya Tatros-forrás  - trekking - barlangászat - képek - túrázás - fotók - Bonchida  - Aszubeszterce  

Erdélyi Oldalak