Videók közeli helyekről
Fekete kövek vasalt mászóút - Bihar-hegység 14,07 km-re
A Fekete-kövek nevű szikla a Bihar-hegységben, a Bihar-hágó közelében, attól nyugatra található. Érdekes, hogy a helyiek (ha jól értettem) nem ismerik ezt a nevet, hanem a Piatra Buna (Jó-kő) elnevezést használják a látványos sziklavilágra.
Czárán Gyula-cseppkőbarlang - Mézged, Királyerdő-hegység 39,56 km-re
A Czárán Gyula-cseppkőbarlang Mézged falu területén, Belényestől 22 km-re északra található, a Királyerdő-hegységben. Egyik első turisztikailag kiépített barlangunk, feltárása Czárán Gyula barlangkutató és turisztikai szakíró nevéhez fűződik.
Függőhíd - Aranyos-folyó, Felsőszolcsva 43,41 km-re
Aznap a Mócvidéken kirándultam, reggel a Vidra vizelete nevű vízesést néztem meg. Az Aranyos-folyó felett egy lerobbant, de még használatban levő függőhídra lettem figyelmes.
A Farok-hegyi bánya Kristályos-barlangja 46,89 km-re
A Királyerdő-hegységben, a Biharrósa közelében található Farok-hegyi bauxitbányában (micsoda érdekes elnevezés), 1987-ben a bányászok véletlenül egy barlangjáratot fedeztek fel. Tele volt kristály alakú mészkőképződményekkel.
Egyéb helyek
Wild Ferenc-emlékút Kis-Cohárd 230.25 km-re
Az elmúlt napokban a csapból is ez a hír folyt, végre elkészült és felavatták a Kis-Cohárd délnyugati falán kiépített vasalt mászóutat. Az új útvonal a Wild Ferenc-emlékút nevet kapta, az egykori hegyimentőről, szakíróról, a gyergyószentmiklósi hegyimentő egyesület egyik alapítójáról.
Hodoaba-völgy vasalt mászóút Vársonkolyos 53.14 km-re
A Hodoaba-völgy vasalt mászóútja Románia legrövidebb, egyben legkönnyebb (hivatalos) vasalt mászóútja. Vársonkolyoson, a Királyerdő hegységben található, a Sebes-Körös bal partján.
Gyimesi jegenyefenyők Ilia-tető 238.61 km-re
A Gyimesek egyik kevésbé ismert látványossága a két óriás méretű közönséges jegenyefenyő. Magasságuk 42 m, átmérőjük mellmagasságban 110 cm, illetve 130 cm, becsült életkoruk 200-250 év.
Kis-Békás-szoros Hagymás-hegység 233.05 km-re
A Kis-Békás-patak egy befejezetlen hídnál, az úgynevezett Magyarok hídjánál ömlik a Békás-patakba. A hidat a magyarok építették 1940-44 között, de a háború miatt nem sikerült befejezni.
Tündérvár vasalt mászóút Körösrév 58.15 km-re
A Királyerdő-hegységben található Körösrévtől délre helyezkedik el a Révi-szoros, a Sebes-Körös sziklafalak közé szűkült szakasza. A középkorban itt élénk tutajforgalom zajlott, itt szállították a sót és a fát Magyarország felé.