Trekkingklub - Túraképek és videók - Geo Trekker Videos

Túrákon, vasalt mászóutakon, barlangban, kirándulásokon készült videók és képek. Válasszon nyelvet: En - Ro - De - Fr - It - Es
Bejelentkezés   Regisztráció

Fotók

A Fáraó (Szfinx) sziklaalakzat - Veleka tengerparti strand - Sinemorets
A Fáraó (Szfinx) sziklaalakzat - Veleka tengerparti strand - Sinemorets (12 kép)
A Veleka strand Sinemorets településtől északnyugatra található, a Veleka folyó szájánál, a folyó nyugatról kerüli meg. A tengerparti strand délkeleti végében egy sziklafal található, nyugat felől nézve egy emberi fej profiljához, keletről egy fáraó múmiájához hasonlít.
A Sziklakapu (Skalnata porta) és a Vörös Öböl (Cherveniat zaliv) - Rezovo
A Sziklakapu (Skalnata porta) és a Vörös Öböl (Cherveniat zaliv) - Rezovo (8 kép)
A Sziklakapu (Skalnata porta) és a Vörös-öböl (Cherveniat zaliv) a Silistar strand délkeleti végében található. Itt két hatalmas sziklatömb emelkedik ki a vízből, kaput képezve.
Rezovo, Bulgária legdélkeletibb tengerparti települése
Rezovo, Bulgária legdélkeletibb tengerparti települése (14 kép)
Rezovo település egy festői tengerparti falu és üdülő, mely délkelet Bulgáriában, a bolgár tengerpart legdélibb pontján található. Itt van a bolgár-török határ, rá lehet innen látni a Rezovo-folyó török partjára.
A hableány - Primorsko
A hableány - Primorsko (8 kép)
A hableány ábrázoló szobor a Primorsko várostól kelet felé elnyúló félsziget végében található. A sétány felett, a sziklás-köves domboldalra helyezték el, jól látható helyre.
Portrék a sziklákon, sétány és világítótorony - Primorsko
Portrék a sziklákon, sétány és világítótorony - Primorsko (12 kép)
Egy széles tengerparti sétány, mely összeköti Primorsko város északi és déli tengerparti strandját. A sétány mentén, a tengerparti kövekre, híres személyek színes képmását rajzolták fel.

Videók

Római fürdő - Csáklya, Torockói-hegység
Római fürdő - Csáklya, Torockói-hegység
A Torockói-hegység völgyszűkületei közül a Csáklya-szorosra illik a legjobban a hasadékvölgy elnevezés. A Csáklya-patak vize itt a Mariuta (ejtsd Mariuca) mészkősziklát kettévágja, egy alig 1-2 m széles hasadékon folyik keresztül.
A medve szöktetője vasalt mászóút - Vasbánya
A medve szöktetője vasalt mászóút - Vasbánya
A medve szöktetője, vagy ugratója (románul Saritoarea Ursului) fantázianevű vasalt mászóutat 2018 májusában adták át Vasbányán, a Középöv vagy Középső Spirál (románul Spirala Medie) via ferratával együtt. Mindkettő a Muierilor-barlangot rejtő sziklafal G zónájából indul.
Középöv vasalt mászóút - Vasbánya
Középöv vasalt mászóút - Vasbánya
2018 májusában, Vasbányán 2 új vasalt útvonalat adtak át. Mindkettő a Muierilor-barlangot rejtő sziklafal G zónájából indul, a kezdeti szakaszuk közös.
Ticuiata-szikla (Picuiata) - Torockói-hegység
Ticuiata-szikla (Picuiata) - Torockói-hegység
A Csáklya-szoros környéke régészeti lelőhely, bronzkori halomsíros temetők találhatók itt. Csáklya falu közelében, a La Pietri nevű helyen több lelőhely található, például a Ticuiata (vagy Picuiata), a Ierboasa, a Sasa, és a Mariuta.
Kis-Békás-szoros - Hagymás-hegység
Kis-Békás-szoros - Hagymás-hegység
A Kis-Békás-patak egy befejezetlen hídnál, az úgynevezett Magyarok hídjánál ömlik a Békás-patakba. A hidat a magyarok építették 1940-44 között, de a háború miatt nem sikerült befejezni.
Medvebarlang via ferrata kalandpálya - Borszék
Medvebarlang via ferrata kalandpálya - Borszék
Legelőbb egy sziklába vésett folyosóba jutunk, itt van a Medvebarlang sziklakapuja. Kétfelől 10-20 öl magas sziklaszál tornyosul fel, mint titokteljes Sphynx-nek űrbe bámuló feje (Orbán Balázs: A Székelyföld leírása).
Túri-hasadék vasalt ösvény - Torockói-hegység
Túri-hasadék vasalt ösvény - Torockói-hegység
Vasalt útvonalat adtak át 2018 szeptember 24-én, a Túri-hasadékban. Ez az útvonal idáig csak nehezen volt járható, és nem lehetett megúszni lábmosás nélkül.
[ Fel ↑ ]
"Ne vigyél el semmit, csak képeket. Ne öljél meg semmit, csak az időt. Ne hagyjál ott semmit, csak a lépteid nyomát."
Amikor a természetben járunk, nemcsak az a fontos, hogy a természet szépségét élvezzük, minimális hatást is kell gyakorolni rá. A Ne Hagyj Nyomot alapelvei értékes iránymutatást nyújtanak a természetjáróknak, annak érdekében, hogy megőrizzék a természeti környezetünket a jövő nemzedékek számára.

Az egyik alapvető elv a felkészülés és a túrák időben történő tervezése. Mielőtt elindulsz, végezz alapos kutatást, tanulmányozd a felkeresendő hely látogatási szabályait, időjárását és terepét. Így megfelelő tudással fogsz rendelkezni, megfelelő felszerelést vihetsz magadal, csökkentve a veszélyt önmagadra és a környezetre nézve.

A tartós felületeken történő helyváltoztatás és táborozás egy másik létfontosságú szempont. Ragaszkodj az előre kijelölt ösvényekhez és kempinghelyekhez, mivel a növényzet taposása zavarhatja a törékeny ökoszisztémákat. Ha odafigyelsz, hogy hova lépsz, segítesz megőrizni a természetnek azt a szépségét, amely elsősorban idevonzott.

A megfelelő hulladékkezelés is az alapvető elvek közé tartozik. Mindig vigyél el mindent, amit odavittél, ne hagyj nyomot a látogatásodról. Csomagold össze az összes szemetedet, beleértve az ételmaradékokat is, és a kijelölt helyekre rakd le. Ha mások által hátrahagyott szemetet találsz, tedd meg, hogy azt is elviszed a kijelölt szemétgyűjtő helyekre.

A tűz használatának és hatásának csökkentése érdekében, kövesd a természetvédelmi területek, az erdők szabályait. Használj kiépített tűzhelyeket, csak kisebb tüzet rakj, majd teljesen oltsd el, mielőtt elhagyod a területet. Hordozható gázégők használatával csökkentheted az ökológiai hatást, és megőrizheted a környezetet a jövő nemzedékek számára.

Az állatok tisztelete alapvető fontosságú az ökológiai egyensúly fenntartásához. Tarts távolságot az állatoktól, és kerüld, hogy zavard a természetes viselkedésüket. Az állatok etetése károsíthatja az egészségüket, felboríthatja természetes táplálkozási szokásaikat. Ne feledd, vendég vagy az ő otthonukban, ezért bánj velük a legnagyobb tisztelettel.

Ahhoz, hogy csökkentsd a hatásodat, fontos, hogy a természetet úgy hagyd, ahogy találtad. Kerüld a növények, kövek vagy más a természeti tárgyak eltávolítását emléktárgyként. Tiszdeld a történelmi vagy kulturális helyeket, ne érj hozzá semmihez, és ne vigyél el semmit. Ha érintetlenül hagyod a kulturális kincseket, lehetővé teszed, hogy mások is megtapasztalhassák szépségüket és történelmi értéküket.

Légy tekintettel másokra, tiszteld a társaidat és a környezetet. Ha betartod a túrázás illemszabályait, például megadod az elsőbbséget a többieknek, összeszeded a szemetedet, csökkented a zajt, akkor élvezetesebb és fenntarthatóbb élményt teremthetünk mindenkinek, miközben megvédjük a természet szépségét, amelyet megtanultunk értékelni.

Végül, a Ne Hagyj Nyomot alapelvek lényege, hogy tudatában legyél a tetteidnek és a lehetséges következményeiknek. Élvezd a körülötted lévő természet szépségét, de tedd ezt felelősségteljesen. A Ne Hagyj Nyomot elveit nem csak a vadonban kell alkalmazni. Bárhol érvényesek, városi parkoktól a tengerparti nyaralásokig.

Ezeket az elveket követve, hozzájárulhatsz a környezetünk megőrzéséhez, a jövő generációi számára. Fogadd el a Ne Hagyj Nyomot gondolkodásmódját, és oszd meg ezeket az elveket a túratársaiddal is. Együtt, élvezhetjük a szabadban tartózkodás örömét, csökkentve a hatásunkat a bolygóra, ahol élünk. [ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - Copyright © 2003-2025 Trekkingklub és barátai. Már 8765 kép és 139 videó közzétéve. Minden jog fenntartva. Tilos a weboldalon található videók, képek és szövegek írott engedély nélküli felhasználása, újraközlése. A webhely Csíkszeredában trekkingklub készül.