Videók közeli helyekről
Fekete kövek vasalt mászóút - Bihar-hegység 12,09 km-re
A Fekete-kövek nevű szikla a Bihar-hegységben, a Bihar-hágó közelében, attól nyugatra található. Érdekes, hogy a helyiek (ha jól értettem) nem ismerik ezt a nevet, hanem a Piatra Buna (Jó-kő) elnevezést használják a látványos sziklavilágra.
Czárán Gyula-cseppkőbarlang - Mézged, Királyerdő-hegység 24 km-re
A Czárán Gyula-cseppkőbarlang Mézged falu területén, Belényestől 22 km-re északra található, a Királyerdő-hegységben. Egyik első turisztikailag kiépített barlangunk, feltárása Czárán Gyula barlangkutató és turisztikai szakíró nevéhez fűződik.
A Farok-hegyi bánya Kristályos-barlangja 31,24 km-re
A Királyerdő-hegységben, a Biharrósa közelében található Farok-hegyi bauxitbányában (micsoda érdekes elnevezés), 1987-ben a bányászok véletlenül egy barlangjáratot fedeztek fel. Tele volt kristály alakú mészkőképződményekkel.
Hodoaba-völgy vasalt mászóút - Vársonkolyos 37,47 km-re
A Hodoaba-völgy vasalt mászóútja Románia legrövidebb, egyben legkönnyebb (hivatalos) vasalt mászóútja. Vársonkolyoson, a Királyerdő hegységben található, a Sebes-Körös bal partján.
Egyéb helyek
Létrás-szakadék és vízesés Nagy-kő-havas 254.73 km-re
A Csűr-kő árka nevű bővizű patak egy 50 m magas mészkősziklát szelt ketté a Nagy-kő-havasban. A szűk hasadék hossza 160 m, benne 7 vízesés és több kisebb zuhatag található.
Hótalpazás a Tiha-patak völgyében Ratosnya 190.76 km-re
Gyergyószentmiklósi, csíkszeredai és marosvásárhelyi rejtekhely kincskeresők találkoztunk Ratosnyán. Terepjáróval hatoltunk be a Kelemen-havasokba, a Ratosnya-, majd a Tiha-patak mentén.
Kis-Békás-szoros Hagymás-hegység 239.12 km-re
A Kis-Békás-patak egy befejezetlen hídnál, az úgynevezett Magyarok hídjánál ömlik a Békás-patakba. A hidat a magyarok építették 1940-44 között, de a háború miatt nem sikerült befejezni.