Videók közeli helyekről
Fekete kövek vasalt mászóút - Bihar-hegység 7,29 km-re
A Fekete-kövek nevű szikla a Bihar-hegységben, a Bihar-hágó közelében, attól nyugatra található. Érdekes, hogy a helyiek (ha jól értettem) nem ismerik ezt a nevet, hanem a Piatra Buna (Jó-kő) elnevezést használják a látványos sziklavilágra.
Czárán Gyula-cseppkőbarlang - Mézged, Királyerdő-hegység 28 km-re
A Czárán Gyula-cseppkőbarlang Mézged falu területén, Belényestől 22 km-re északra található, a Királyerdő-hegységben. Egyik első turisztikailag kiépített barlangunk, feltárása Czárán Gyula barlangkutató és turisztikai szakíró nevéhez fűződik.
Egyéb helyek
Laura vasalt mászóút (E) Vasbánya (Baia de Fier) 173.11 km-re
Laura Románia jelenleg (2018) legnehezebb via ferratája, egyben az egyedüli E nehézségi fokozattal jelzett, extrém nehézségű vasalt mászóútja. Nem a leglátványosabb, nem a leghosszabb, nem a legkitettebb - de technikailag a legnehezebb.
Hőlégballon parádé 2015 Vármező 176.28 km-re
Az idén tizedik alkalommal szervezték meg a Hőlégballon parádét Vármezőn. Sajnos az idő csak szombat reggel és este kedvezett a repülésre.