Videók közeli helyekről
Fekete kövek vasalt mászóút - Bihar-hegység 12,5 km-re
A Fekete-kövek nevű szikla a Bihar-hegységben, a Bihar-hágó közelében, attól nyugatra található. Érdekes, hogy a helyiek (ha jól értettem) nem ismerik ezt a nevet, hanem a Piatra Buna (Jó-kő) elnevezést használják a látványos sziklavilágra.
Czárán Gyula-cseppkőbarlang - Mézged, Királyerdő-hegység 23,34 km-re
A Czárán Gyula-cseppkőbarlang Mézged falu területén, Belényestől 22 km-re északra található, a Királyerdő-hegységben. Egyik első turisztikailag kiépített barlangunk, feltárása Czárán Gyula barlangkutató és turisztikai szakíró nevéhez fűződik.
A Farok-hegyi bánya Kristályos-barlangja 30,57 km-re
A Királyerdő-hegységben, a Biharrósa közelében található Farok-hegyi bauxitbányában (micsoda érdekes elnevezés), 1987-ben a bányászok véletlenül egy barlangjáratot fedeztek fel. Tele volt kristály alakú mészkőképződményekkel.
Hodoaba-völgy vasalt mászóút - Vársonkolyos 36,78 km-re
A Hodoaba-völgy vasalt mászóútja Románia legrövidebb, egyben legkönnyebb (hivatalos) vasalt mászóútja. Vársonkolyoson, a Királyerdő hegységben található, a Sebes-Körös bal partján.
Egyéb helyek
Hőlégballon parádé 2015 Vármező 175.82 km-re
Az idén tizedik alkalommal szervezték meg a Hőlégballon parádét Vármezőn. Sajnos az idő csak szombat reggel és este kedvezett a repülésre.
Laura vasalt mászóút (E) Vasbánya (Baia de Fier) 178.63 km-re
Laura Románia jelenleg (2018) legnehezebb via ferratája, egyben az egyedüli E nehézségi fokozattal jelzett, extrém nehézségű vasalt mászóútja. Nem a leglátványosabb, nem a leghosszabb, nem a legkitettebb - de technikailag a legnehezebb.
Vargyas-szoros télen 222.45 km-re
Jégsztalagmitokat (álló jégcseppköveket) csodálni indultam a Vargyas-szorosba. Aki tél végén érkezik ide, méter magasságú, jégből képződött cseppköveket figyelhet meg a homoródalmási Nagy-barlang (mai nevén Orbán Balázs-barlang) Csudáló-kő sziklafalában tátongó bejárati részében.
Kis-Békás-szoros Hagymás-hegység 239.37 km-re
A Kis-Békás-patak egy befejezetlen hídnál, az úgynevezett Magyarok hídjánál ömlik a Békás-patakba. A hidat a magyarok építették 1940-44 között, de a háború miatt nem sikerült befejezni.
Hótalpazás a Tiha-patak völgyében Ratosnya 190.88 km-re
Gyergyószentmiklósi, csíkszeredai és marosvásárhelyi rejtekhely kincskeresők találkoztunk Ratosnyán. Terepjáróval hatoltunk be a Kelemen-havasokba, a Ratosnya-, majd a Tiha-patak mentén.