Videók közeli helyekről
Habos-völgyi vízesés - Bucsecs-hegység 8,22 km-re
A Habos-völgyi vízesés megközelítése Busteni városból történik. A kiindulópont a Babele menedékházhoz felvivő kabinos drótkötélpálya alsó állomása.
Rozsnyói-szoros - Nagy via ferrata 14,18 km-re
Kelet-Európa, illetve Románia legveszélyesebb, egyben egyik legszebb vasalt útvonala a Rozsnyói-szorosban található, a Keresztény-havasban, Barcarozsnyó közelében.450 m hosszú, a szintkülönbség 220 m.
Rozsnyói-szoros - Kis vasalt mászóút 14,2 km-re
Az elmúlt napokban ott is havazott, így téli körülmények között másztam meg a Rozsnyói-szoros két vasalt mászóútját. Amíg a nagy, extrém nehézségű via ferráta alsó része száraz volt, a felső felében már hófoltok és jégcsapok voltak.
Barcarozsnyó - Őslénypark 17,39 km-re
2015 június 12-én nyílt meg Barcarozsnyón a térség egyik legnagyobb őslényparkja, ahol 45 életnagyságú dinoszauruszt láthatunk. A létesítmény közvetlenül a barcarozsnyói vár mellett található, mely az egyik legépebben megmaradt erdélyi szász parasztvár.
Egyéb helyek
Suchurum-vízesés Karlovo 313.64 km-re
A 15 m magas Suchurum-vízesés a Stara Planina-hegység lábánál található, Karlovo várostól 1 km-re északra, Bulgáriában. A Karlovo-vízierőmű alatt, a Stara Reka-patak vizén.
Dobra kövei Brezoi, Lothar-hegység (Lotru) 91.86 km-re
A Nagyszeben és Ramnicu Valcea közötti főútról, az Olt völgyéből ágazik nyugat felé a DN7A jelzésű műút, Voineasa, illetve a Vidra-tó irányába. Az első település egy kis város, Brezoi, mely a Lothar- (románul Lotru, németul Lothar) és az Olt-folyók összefolyásánál helyezkedik el.
Via ferrata télen Nyerges-tető 113.58 km-re
Ha jól számolom, akkor ez már a hatodik alkalom, hogy megmászom a Madarasi Hargita közelében, a Nyerges-tető kőszikláin kiépített vasalt mászóutat. Bár az előrejelzés szerint szép idő kellene legyen, a helyszínen felhővel borított égbolt fogad.
Római fürdő Algyógyfürdő, Erdélyi-Érchegység 183.5 km-re
Az Erdélyi Érchegység déli részén, Feredőgyógy településen olyan szénsavas források törnek a felszínre, amelyek környezetükben jelentős mennyiségű mészanyagot halmoztak fel. Kihasználva a természetes úton létrejött forráskrátert, a langyos források feltöréseinél, a mésztufában, a rómaiak fürdőmedencét alakítottak ki.