Közeli látnivalók
Várszikla - Bisztrapataka 5,37 km-re
Bisztrapataka felett, a domboldalon, több érdekes sziklaalakzatot figyelhetünk meg, a csúcsosabb sziklát a helyiek Cukluj-nak hívják.
Panda-kő - Galonya 6,98 km-re
A Panda-kő Galonya és Ratosnya között, a Maros bal oldalán található, a Görgényi-havasokban.
Videók közeli helyekről
Hótalpazás a Tiha-patak völgyében - Ratosnya 16,9 km-re
Gyergyószentmiklósi, csíkszeredai és marosvásárhelyi rejtekhely kincskeresők találkoztunk Ratosnyán. Terepjáróval hatoltunk be a Kelemen-havasokba, a Ratosnya-, majd a Tiha-patak mentén.
Hőlégballon parádé 2015 - Vármező 40,92 km-re
Az idén tizedik alkalommal szervezték meg a Hőlégballon parádét Vármezőn. Sajnos az idő csak szombat reggel és este kedvezett a repülésre.
Medvebarlang via ferrata kalandpálya - Borszék 50,26 km-re
Legelőbb egy sziklába vésett folyosóba jutunk, itt van a Medvebarlang sziklakapuja. Kétfelől 10-20 öl magas sziklaszál tornyosul fel, mint titokteljes Sphynx-nek űrbe bámuló feje (Orbán Balázs: A Székelyföld leírása).
Pricske-tető - Gyergyói-havasok 59,36 km-re
Amennyiben a Gyergyószentmiklós, illetve Gyergyószárhegy felett őrködő Pricskére szeretnénk feljutni, a Güdüc-patak völgyéből indulunk. Utunk a Fehér háznak nevezett épületrom mellett vezet el.
Egyéb helyek
Devetashka-barlang Devetaki 422.2 km-re
A Devetashka-barlang Bulgáriában, Devetaki falu mellett található. A 30 m x 35 m-es bejárati portál után egy 110 m széles, 359 m hosszú, hatalmas, nyitott terem következik.
Prohodna-barlang (Isten szemei) Karlukovo 433.69 km-re
Az Isten szemeinek is becézett barlang Bulgáriában, az Iszkár-szorosban található, az egyik legnagyobb bulgáriai karszt-területen, 2 km-re Karlukovo várostól. Gyakorlatilag egy 262 m hosszú természetes kőhíd, egy nagy (45 m magas) és egy kis (35 m magas) bejárattal.
Fekete kövek vasalt mászóút Bihar-hegység 182.75 km-re
A Fekete-kövek nevű szikla a Bihar-hegységben, a Bihar-hágó közelében, attól nyugatra található. Érdekes, hogy a helyiek (ha jól értettem) nem ismerik ezt a nevet, hanem a Piatra Buna (Jó-kő) elnevezést használják a látványos sziklavilágra.