Közeli látnivalók
Nicolae Ioan-forrás - Csukás-hegység 4,73 km-re
A Beri-patak hídjától a Csukás menedékház felé vezető, kék kereszttel jelzett túraútvonalon, a Beri-patak völgyében, egy bővizű forrás tör a felszínre.
Tészla-tisztás 5,04 km-re
A Tészla és a Dong-havas a Csukás északnyugati részén, elszigetelve magasodnak a környező alacsonyabb hegyhátak fölé.
Csukás-csúcs 5,15 km-re
A Csukás a Keleti Kárpátok déli hegységcsoportjának,
a Kárpát kanyarnak a tagja, különös alakú sziklákkal, látványos kőgombákkal.
Keresztút - Csukás-hegység 6,4 km-re
A Vörös-havas a Csukás masszívumban talalható, a Csukás-hegység és a Gropsoare-Zákány hegységgel egyetemben, közöttük.
Videók közeli helyekről
Létrás-szakadék és vízesés - Nagy-kő-havas 21,88 km-re
A Csűr-kő árka nevű bővizű patak egy 50 m magas mészkősziklát szelt ketté a Nagy-kő-havasban. A szűk hasadék hossza 160 m, benne 7 vízesés és több kisebb zuhatag található.
Rozsnyói-szoros - Nagy via ferrata 30,39 km-re
Kelet-Európa, illetve Románia legveszélyesebb, egyben egyik legszebb vasalt útvonala a Rozsnyói-szorosban található, a Keresztény-havasban, Barcarozsnyó közelében.450 m hosszú, a szintkülönbség 220 m.
Egyéb helyek
Buzludzha emlékmű Kazanluk 307.8 km-re
Buzludzha egy történelmi jelentőségű hegy, a Közép-Balkán-hegységben, Bulgáriában. A tetején, 1432 m tengerszint feletti magasságban, egy elhagyott műemlék található.
Via ferrata télen Nyerges-tető 111.53 km-re
Ha jól számolom, akkor ez már a hatodik alkalom, hogy megmászom a Madarasi Hargita közelében, a Nyerges-tető kőszikláin kiépített vasalt mászóutat. Bár az előrejelzés szerint szép idő kellene legyen, a helyszínen felhővel borított égbolt fogad.
Fehér-patak ökoösvény Kalofer 322.58 km-re
A Byala Reka ökoösvény, vagy ahogy mi neveztük a bulgáriai kiránduláson ekópateka :-), a Stara Planina hegység lábánál található, 8 km-re Kalofer várostól. A Közép-Balkán Nemzeti parkban, a Fehér-patak mentén, egy 1830 m hosszú turistaösvényt építettek ki.
Fekete kövek vasalt mászóút Bihar-hegység 277.28 km-re
A Fekete-kövek nevű szikla a Bihar-hegységben, a Bihar-hágó közelében, attól nyugatra található. Érdekes, hogy a helyiek (ha jól értettem) nem ismerik ezt a nevet, hanem a Piatra Buna (Jó-kő) elnevezést használják a látványos sziklavilágra.