Közeli természeti látnivalók
Csukás-csúcs 0,03 km-re
A Csukás a Keleti Kárpátok déli hegységcsoportjának,
a Kárpát kanyarnak a tagja, különös alakú sziklákkal, látványos kőgombákkal.
Nicolae Ioan-forrás - Csukás-hegység 2,75 km-re
A Beri-patak hídjától a Csukás menedékház felé vezető, kék kereszttel jelzett túraútvonalon, a Beri-patak völgyében, egy bővizű forrás tör a felszínre.
Tészla-tisztás 2,82 km-re
A Tészla és a Dong-havas a Csukás északnyugati részén, elszigetelve magasodnak a környező alacsonyabb hegyhátak fölé.
Keresztút - Csukás-hegység 4,27 km-re
A Vörös-havas a Csukás masszívumban talalható, a Csukás-hegység és a Gropsoare-Zákány hegységgel egyetemben, közöttük.
Videók közeli helyekről
Létrás-szakadék és vízesés - Nagy-kő-havas 22,55 km-re
A Csűr-kő árka nevű bővizű patak egy 50 m magas mészkősziklát szelt ketté a Nagy-kő-havasban. A szűk hasadék hossza 160 m, benne 7 vízesés és több kisebb zuhatag található.
Rozsnyói-szoros - Nagy via ferrata 31,93 km-re
Kelet-Európa, illetve Románia legveszélyesebb, egyben egyik legszebb vasalt útvonala a Rozsnyói-szorosban található, a Keresztény-havasban, Barcarozsnyó közelében.450 m hosszú, a szintkülönbség 220 m.
Egyéb helyek
Babsko Praskalo-vízesés Tazha 320.98 km-re
A Közép-Balkán Nemzeti parkban sok olyan folyó van, mely látványos vízesések formájában zuhan alá, ezeket a helyiek praskalo-nak nevezik. A környéken az egyik legkisebb vízesés a Babsko Praskalo, csak 54 m magas.
Kőesküvő Zimzelen, Kardzhali 431.87 km-re
A Kőesküvő (Kamenna Svatba, Stone Wedding, Petrified Wedding, Kardzhali pyramids) Zimzelen falu mellett, Kardzhali város közelében található, a Rodope-hegység keleti részében, Bulgáriában. A látványos természeti képződményt 1974-ben természeti emlékműnek nyilvánították.
Habos-völgyi vízesés Bucsecs-hegység 34.8 km-re
A Habos-völgyi vízesés megközelítése Busteni városból történik. A kiindulópont a Babele menedékházhoz felvivő kabinos drótkötélpálya alsó állomása.
Balázs-hegyi kilátó Nyugat-Mecsek 606.3 km-re
A 320 méteren található Balázs-hegyi kilátóból gyönyörű kilátás nyílik a Pécsi-tóra és a Nyugat-Mecsek erdős hegyvonulataira. Az eredeti, 1975-ben épített kilátó leégett, 2001-ben már fémszerkezettel építik újra, amit 2014-ben felújítottak.