Közeli látnivalók
Csukás-csúcs 0,75 km-re
A Csukás a Keleti Kárpátok déli hegységcsoportjának,
a Kárpát kanyarnak a tagja, különös alakú sziklákkal, látványos kőgombákkal.
Nicolae Ioan-forrás - Csukás-hegység 2,03 km-re
A Beri-patak hídjától a Csukás menedékház felé vezető, kék kereszttel jelzett túraútvonalon, a Beri-patak völgyében, egy bővizű forrás tör a felszínre.
Tészla-tisztás 3,36 km-re
A Tészla és a Dong-havas a Csukás északnyugati részén, elszigetelve magasodnak a környező alacsonyabb hegyhátak fölé.
Keresztút - Csukás-hegység 3,62 km-re
A Vörös-havas a Csukás masszívumban talalható, a Csukás-hegység és a Gropsoare-Zákány hegységgel egyetemben, közöttük.
Videók közeli helyekről
Létrás-szakadék és vízesés - Nagy-kő-havas 23,08 km-re
A Csűr-kő árka nevű bővizű patak egy 50 m magas mészkősziklát szelt ketté a Nagy-kő-havasban. A szűk hasadék hossza 160 m, benne 7 vízesés és több kisebb zuhatag található.
Rozsnyói-szoros - Nagy via ferrata 32,4 km-re
Kelet-Európa, illetve Románia legveszélyesebb, egyben egyik legszebb vasalt útvonala a Rozsnyói-szorosban található, a Keresztény-havasban, Barcarozsnyó közelében.450 m hosszú, a szintkülönbség 220 m.
Egyéb helyek
Mária-kő, északkeleti kilátó Békás-szoros 144.02 km-re
A Békás-szorosban található Mária-kő északkeleti falának tetején levő kilátópontjáról 300 m mélységben tekinthetünk le a Kis-Békás-patak torkolatára. A Magyarok hídja fenyőfák takarásában van.
Prédikáló-kő (Egrics-kő) 55.66 km-re
A Bodoki-havasokban, a Henter-csúcstól nyugat-délnyugatra, találjuk az erózió által gomba formára kialakított Egrics-kő (Prédikáló-kő) nevű sziklaalakzatot. A 2 méter magas szikla a nevét valószínűleg onnan kapta, hogy itt prédikálhattak hajdan a táltosok, a pogány magyarok papjai.
Hőlégballon parádé 2015 Vármező 146.72 km-re
Az idén tizedik alkalommal szervezték meg a Hőlégballon parádét Vármezőn. Sajnos az idő csak szombat reggel és este kedvezett a repülésre.
Kis-Békás-szoros Hagymás-hegység 143.95 km-re
A Kis-Békás-patak egy befejezetlen hídnál, az úgynevezett Magyarok hídjánál ömlik a Békás-patakba. A hidat a magyarok építették 1940-44 között, de a háború miatt nem sikerült befejezni.