Videók közeli helyekről
Egyeskő - Hagymás-hegység 11,52 km-re
2003 június 1-én, egy kis baráti társasággal Balánbányáról indulva, a Szép-patak völgyén mentünk ki az Egyeskőhöz. Az akkori kirándulótársaim lemaradtak, majd új emberek jöttek.
Pricske-tető - Gyergyói-havasok 13,46 km-re
Amennyiben a Gyergyószentmiklós, illetve Gyergyószárhegy felett őrködő Pricskére szeretnénk feljutni, a Güdüc-patak völgyéből indulunk. Utunk a Fehér háznak nevezett épületrom mellett vezet el.
Wild Ferenc vasalt mászóút - Kis-Cohárd 15,86 km-re
Amíg első alkalommal többnyire sötétben másztam meg az új vasalt mászóutat, most sikerült nappal bejárni. De így is lekéstem pár perccel a naplementét.
Wild Ferenc-emlékút - Kis-Cohárd 15,88 km-re
Az elmúlt napokban a csapból is ez a hír folyt, végre elkészült és felavatták a Kis-Cohárd délnyugati falán kiépített vasalt mászóutat. Az új útvonal a Wild Ferenc-emlékút nevet kapta, az egykori hegyimentőről, szakíróról, a gyergyószentmiklósi hegyimentő egyesület egyik alapítójáról.
A Lapos-patak vízesései - Békás-szoros 17,95 km-re
A Békás-szoros egyik kevésbé ismert, jelzetlen ösvényen megközelíthető látnivalója a Lapos-patak vízesés-sorozata. A Lapos-patak a Kupás-kő és a Bardócz-kő között folyik lefelé, végül az Oltár-kő alatt látványos zuhatagokat alkotva ömlik be a Békás-patakba.
Egyéb helyek
Fejedelemasszony kövei Ráró-hegység 85.54 km-re
A fejedelemasszony kövei a szív, az elme, és a lélek. Az első kettő csak tudás birtokában segít megismerni a világot (sziklamászó felszereléssel mászható), hiszen az érzelmek és a gondolatok (a két sziklatorony) eltakarják a valóságot (a kilátást).
Sztán völgye kanyon 167.96 km-re
A Sztán völgye a Vidraru-tó közelében, attól dél-nyugatra, a Fruntii- (ejtsd Frunci) hegységben található. Aki járt már a Hét Létra-vízesésnél, értékelni fogja ezt a kiépített kanyont.
Római fürdő Algyógyfürdő, Erdélyi-Érchegység 210.05 km-re
Az Erdélyi Érchegység déli részén, Feredőgyógy településen olyan szénsavas források törnek a felszínre, amelyek környezetükben jelentős mennyiségű mészanyagot halmoztak fel. Kihasználva a természetes úton létrejött forráskrátert, a langyos források feltöréseinél, a mésztufában, a rómaiak fürdőmedencét alakítottak ki.