Közeli látnivalók
Zárt-tisztás - Királykő-hegység 0,34 km-re
A Zart-tisztas a Kiralyko-hegysegben talalhato, 1800-1990 m-es magassagban, a Kozepov kozvetlen szomszedsagaban.
Vörösöv - Királykő-hegység 0,6 km-re
A Középöv déli gerinc alatti szakasza, a Nagy-kőfolyástól kezdődően, a Vörösöv vagy Vörös-orom nevet viseli.
Videók közeli helyekről
Deubel-útja - Királykő-hegység 1,32 km-re
Deubel útja, vagy ahogy még nevezik, a Láncoknál, a Királykő, de a Kárpátok romániai szakaszának is, legrégebbi, és talán legnehezebb, jelzett túraútvonala. Elsőnek egy brassói turista, Friedrich Deubel járta be, ő a Pásztor-csúcsról ereszkedett itt be, 1886 augusztusában, majd egy évvel később piros festékkel jelölte meg az útvonalat.
Barcarozsnyó - Őslénypark 22,81 km-re
2015 június 12-én nyílt meg Barcarozsnyón a térség egyik legnagyobb őslényparkja, ahol 45 életnagyságú dinoszauruszt láthatunk. A létesítmény közvetlenül a barcarozsnyói vár mellett található, mely az egyik legépebben megmaradt erdélyi szász parasztvár.
Rozsnyói-szoros - Kis vasalt mászóút 24,84 km-re
Az elmúlt napokban ott is havazott, így téli körülmények között másztam meg a Rozsnyói-szoros két vasalt mászóútját. Amíg a nagy, extrém nehézségű via ferráta alsó része száraz volt, a felső felében már hófoltok és jégcsapok voltak.
Egyéb helyek
Bovska Skaklya-vízesés Iszkár-szoros 313.35 km-re
A Bovska Skaklya-vízesés Svoge város közelében van, Bulgáriában. A Zaselska folyó zuhataga, magasságát illetően több adatot is találtam a neten (120 m, 85 m).
Wild Ferenc vasalt mászóút Kis-Cohárd 149.82 km-re
Amíg első alkalommal többnyire sötétben másztam meg az új vasalt mászóutat, most sikerült nappal bejárni. De így is lekéstem pár perccel a naplementét.