Videók közeli helyekről
Hili-odú vasalt mászóút - Tordai-hasadék 26,35 km-re
Amíg első alkalommal délelőtt, most a lenyugvó nap fényeiben másztam meg a Tordai-hasadék vasalt mászóútját. Különleges hangulata volt a pirosba öltözött szikláknak, a naplementét pedig a via ferrata tetejéből csodálhattam meg.
Fekete kövek vasalt mászóút - Bihar-hegység 65,42 km-re
A Fekete-kövek nevű szikla a Bihar-hegységben, a Bihar-hágó közelében, attól nyugatra található. Érdekes, hogy a helyiek (ha jól értettem) nem ismerik ezt a nevet, hanem a Piatra Buna (Jó-kő) elnevezést használják a látványos sziklavilágra.
Czárán Gyula-cseppkőbarlang - Mézged, Királyerdő-hegység 86,34 km-re
A Czárán Gyula-cseppkőbarlang Mézged falu területén, Belényestől 22 km-re északra található, a Királyerdő-hegységben. Egyik első turisztikailag kiépített barlangunk, feltárása Czárán Gyula barlangkutató és turisztikai szakíró nevéhez fűződik.
Hodoaba-völgy vasalt mászóút - Vársonkolyos 92,88 km-re
A Hodoaba-völgy vasalt mászóútja Románia legrövidebb, egyben legkönnyebb (hivatalos) vasalt mászóútja. Vársonkolyoson, a Királyerdő hegységben található, a Sebes-Körös bal partján.
Egyéb helyek
Tündérvár vasalt mászóút Körösrév 97.73 km-re
A Királyerdő-hegységben található Körösrévtől délre helyezkedik el a Révi-szoros, a Sebes-Körös sziklafalak közé szűkült szakasza. A középkorban itt élénk tutajforgalom zajlott, itt szállították a sót és a fát Magyarország felé.
Ördögök malma Ceszna-szoros 173.76 km-re
A Ceszna-szoros a Mehádiai-hegységben található, körülbelül 15 km-re Herkulesfürdőtől. Része a Domogléd - Cserna-völgy Nemzeti Parknak.
Babsko Praskalo-vízesés Tazha 427.67 km-re
A Közép-Balkán Nemzeti parkban sok olyan folyó van, mely látványos vízesések formájában zuhan alá, ezeket a helyiek praskalo-nak nevezik. A környéken az egyik legkisebb vízesés a Babsko Praskalo, csak 54 m magas.
Dyavolski Most (Az ördög hídja) Ardino 545.49 km-re
Az Ördög hídja (Dyavolski Most, törökül Sheytan Kyupriya) az Arda-folyó szurdokában található, nem messze Ardino várostól északra, Bulgáriában. A XVI-dik század elején, 1515 és 1518 között építette egy Dimitar nevű építész, egy korábbi római híd maradványaira.