Közeli látnivalók
Ulmet falu kőgombái 13,52 km-re
Tíz éve jártunk már itt, rengeteget érdeklődtünk a faluban, senki nem tudta, hol vannak a trovanti-ok, végül rájöttek, hogy a babele-t keressük.
Sárvulkánok - Berca, Buzau (35 kép) 20,57 km-re
A sárvulkánok, vagy ahogy a helybeliek elnevezését le lehetne fordítani, iszapfortyogók, néhol a 3-4 métert is elérik. Működésük nincs kapcsolatban a vulkánossággal.
Videók közeli helyekről
Létrás-szakadék és vízesés - Nagy-kő-havas 75,53 km-re
A Csűr-kő árka nevű bővizű patak egy 50 m magas mészkősziklát szelt ketté a Nagy-kő-havasban. A szűk hasadék hossza 160 m, benne 7 vízesés és több kisebb zuhatag található.
Egyéb helyek
Kőerdő (Beásott kövek, Pobiti Kamani) Slanchevo 244.37 km-re
A bulgáriai Kőerdő Várnától 18 km-re nyugatra található, a Keleti-Balkán hegység előterében. A bolgár neve (Pobiti Kamani) ültetett köveket jelent, angolul Kősivatagnak (Stone Desert) vagy Kőerdőnek (Stone Forest) nevezik.