Videók közeli helyekről
Habos-völgyi vízesés - Bucsecs-hegység 10,82 km-re
A Habos-völgyi vízesés megközelítése Busteni városból történik. A kiindulópont a Babele menedékházhoz felvivő kabinos drótkötélpálya alsó állomása.
Rozsnyói-szoros - Nagy via ferrata 11,33 km-re
Kelet-Európa, illetve Románia legveszélyesebb, egyben egyik legszebb vasalt útvonala a Rozsnyói-szorosban található, a Keresztény-havasban, Barcarozsnyó közelében.450 m hosszú, a szintkülönbség 220 m.
Rozsnyói-szoros - Kis vasalt mászóút 11,34 km-re
Az elmúlt napokban ott is havazott, így téli körülmények között másztam meg a Rozsnyói-szoros két vasalt mászóútját. Amíg a nagy, extrém nehézségű via ferráta alsó része száraz volt, a felső felében már hófoltok és jégcsapok voltak.
Barcarozsnyó - Őslénypark 13,67 km-re
2015 június 12-én nyílt meg Barcarozsnyón a térség egyik legnagyobb őslényparkja, ahol 45 életnagyságú dinoszauruszt láthatunk. A létesítmény közvetlenül a barcarozsnyói vár mellett található, mely az egyik legépebben megmaradt erdélyi szász parasztvár.
Egyéb helyek
Mária-kő, északkeleti kilátó Békás-szoros 151.6 km-re
A Békás-szorosban található Mária-kő északkeleti falának tetején levő kilátópontjáról 300 m mélységben tekinthetünk le a Kis-Békás-patak torkolatára. A Magyarok hídja fenyőfák takarásában van.
Via ferrata télen Nyerges-tető 109.62 km-re
Ha jól számolom, akkor ez már a hatodik alkalom, hogy megmászom a Madarasi Hargita közelében, a Nyerges-tető kőszikláin kiépített vasalt mászóutat. Bár az előrejelzés szerint szép idő kellene legyen, a helyszínen felhővel borított égbolt fogad.
Balázs-hegyi kilátó Nyugat-Mecsek 567.56 km-re
A 320 méteren található Balázs-hegyi kilátóból gyönyörű kilátás nyílik a Pécsi-tóra és a Nyugat-Mecsek erdős hegyvonulataira. Az eredeti, 1975-ben épített kilátó leégett, 2001-ben már fémszerkezettel építik újra, amit 2014-ben felújítottak.
Czárán Gyula-cseppkőbarlang Mézged, Királyerdő-hegység 267.46 km-re
A Czárán Gyula-cseppkőbarlang Mézged falu területén, Belényestől 22 km-re északra található, a Királyerdő-hegységben. Egyik első turisztikailag kiépített barlangunk, feltárása Czárán Gyula barlangkutató és turisztikai szakíró nevéhez fűződik.