Közeli látnivalók
Sasok tava - Szilon-havas 1,02 km-re
A Sasok tava, egy másik nevén Feneketlen tó, a Szilon-havasokban található, turisták által keveset látogatott környezetben.
Királyhegy - Bodzavám 7,88 km-re
Az 1A főúton kell menni Négyfalut elhagyva Ploiesti felé, Cheia üdülőfalu után találunk egy köves utat
Valea Stanii felé.
Láncoknál - Csukás-hegység 12,55 km-re
A Csukás-hegységben, a Zákány-gerincen észak felé haladva, miután átmentünk a Réz-híd alatti kis nyereg-szoroson, egy sodronykötéllel biztosított sziklapárkányra jutunk, melynek a Láncoknál a neve.
Videók közeli helyekről
Létrás-szakadék és vízesés - Nagy-kő-havas 38,39 km-re
A Csűr-kő árka nevű bővizű patak egy 50 m magas mészkősziklát szelt ketté a Nagy-kő-havasban. A szűk hasadék hossza 160 m, benne 7 vízesés és több kisebb zuhatag található.
Rozsnyói-szoros - Nagy via ferrata 47,96 km-re
Kelet-Európa, illetve Románia legveszélyesebb, egyben egyik legszebb vasalt útvonala a Rozsnyói-szorosban található, a Keresztény-havasban, Barcarozsnyó közelében.450 m hosszú, a szintkülönbség 220 m.
Egyéb helyek
Pobiti Kamani (Kőerdő) Slanchevo 283.69 km-re
A bulgáriai Kőerdő Várnától 18 km-re nyugatra található, a Keleti-Balkán hegység előterében. A bolgár neve (Pobiti Kamani) ültetett köveket jelent, angolul Kősivatagnak (Stone Desert) vagy Kőerdőnek (Stone Forest) nevezik.
Ördögök malma Ceszna-szoros 290.06 km-re
A Ceszna-szoros a Mehádiai-hegységben található, körülbelül 15 km-re Herkulesfürdőtől. Része a Domogléd - Cserna-völgy Nemzeti Parknak.
A medve szöktetője vasalt mászóút Vasbánya 189.26 km-re
A medve szöktetője, vagy ugratója (románul Saritoarea Ursului) fantázianevű vasalt mászóutat 2018 májusában adták át Vasbányán, a Középöv vagy Középső Spirál (románul Spirala Medie) via ferratával együtt. Mindkettő a Muierilor-barlangot rejtő sziklafal G zónájából indul.
Ördögmalom-szoros Moldvahosszúmező 221.15 km-re
Az Ördögmalom-szoros viszonylag rövid, hossza mindössze 60-70 m. Sárgás-szürke-fehér színű dolomitban képződött, a szorost átszelő patak munkája, az erózió és a mészkőre jellemző oldódás nyomán.