Közeli természeti látnivalók
Ulmet falu kőgombái 14,12 km-re
Tíz éve jártunk már itt, rengeteget érdeklődtünk a faluban, senki nem tudta, hol vannak a trovanti-ok, végül rájöttek, hogy a babele-t keressük.
Sárvulkánok - Berca, Buzau (35 kép) 21,01 km-re
A sárvulkánok, vagy ahogy a helybeliek elnevezését le lehetne fordítani, iszapfortyogók, néhol a 3-4 métert is elérik. Működésük nincs kapcsolatban a vulkánossággal.
Videók közeli helyekről
Létrás-szakadék és vízesés - Nagy-kő-havas 75,76 km-re
A Csűr-kő árka nevű bővizű patak egy 50 m magas mészkősziklát szelt ketté a Nagy-kő-havasban. A szűk hasadék hossza 160 m, benne 7 vízesés és több kisebb zuhatag található.
Habos-völgyi vízesés - Bucsecs-hegység 79,4 km-re
A Habos-völgyi vízesés megközelítése Busteni városból történik. A kiindulópont a Babele menedékházhoz felvivő kabinos drótkötélpálya alsó állomása.
Egyéb helyek
A Lapos-patak vízesései Békás-szoros 182.24 km-re
A Békás-szoros egyik kevésbé ismert, jelzetlen ösvényen megközelíthető látnivalója a Lapos-patak vízesés-sorozata. A Lapos-patak a Kupás-kő és a Bardócz-kő között folyik lefelé, végül az Oltár-kő alatt látványos zuhatagokat alkotva ömlik be a Békás-patakba.
Tündérek sziklafala vasalt mászóút Körösrév 362.12 km-re
Körösréven, a Királyerdő-hegységben, a Sebes-Körös jobb partján található a legújabb, időrendi sorrendben (2015) az ötödik erdélyi, új típusú vasalt mászóút. Most nem sorolom ide a hagyományos vasalt ösvényeket, a magashegyi, részben vassodronnyal biztosított túraösvényeket, illetve a vaslétrákkal, vaspallóval kiépített sziklaszorosokat.
Astragalus vasalt mászóút télen Glod-kő, Munticsel 182.97 km-re
A Súgó-szoros hivatalos webhelyén megjelent az információ az Astragalus via ferrátának keresztelt új vasalt mászóútról. A Munticsel - Súgó-szoros természetvédelmi, Natura 2000-es terület a Hargita megyével szomszédos Neamt megyében található.
Cherven, középkori erődített város Bulgária 184.05 km-re
A bulgáriai Ruse várostól körülbelül 30 km-re délre, a Rusenski Lom természeti parkban található a Cherven középkori erődítmény. Eredetileg egy 6-dik századi bizánci erődítmény, mely a 14-dik században érte el fejlődésének tetőfokát.