Videók közeli helyekről
Egyeskő - Hagymás-hegység 0,5 km-re
2003 június 1-én, egy kis baráti társasággal Balánbányáról indulva, a Szép-patak völgyén mentünk ki az Egyeskőhöz. Az akkori kirándulótársaim lemaradtak, majd új emberek jöttek.
Gyimesi jegenyefenyők - Ilia-tető 7,35 km-re
A Gyimesek egyik kevésbé ismert látványossága a két óriás méretű közönséges jegenyefenyő. Magasságuk 42 m, átmérőjük mellmagasságban 110 cm, illetve 130 cm, becsült életkoruk 200-250 év.
Wild Ferenc vasalt mászóút - Kis-Cohárd 12,95 km-re
Amíg első alkalommal többnyire sötétben másztam meg az új vasalt mászóutat, most sikerült nappal bejárni. De így is lekéstem pár perccel a naplementét.
Wild Ferenc-emlékút - Kis-Cohárd 12,97 km-re
Az elmúlt napokban a csapból is ez a hír folyt, végre elkészült és felavatták a Kis-Cohárd délnyugati falán kiépített vasalt mászóutat. Az új útvonal a Wild Ferenc-emlékút nevet kapta, az egykori hegyimentőről, szakíróról, a gyergyószentmiklósi hegyimentő egyesület egyik alapítójáról.
Mária-kő, északkeleti kilátó - Békás-szoros 13,81 km-re
A Békás-szorosban található Mária-kő északkeleti falának tetején levő kilátópontjáról 300 m mélységben tekinthetünk le a Kis-Békás-patak torkolatára. A Magyarok hídja fenyőfák takarásában van.
Egyéb helyek
Asszonyok barlangja Vasbánya 231.04 km-re
Vasbányán jártunk, és pontosan azon a sziklán mászkáltunk, amelyik az Asszonyok (Pestera Muierilor) barlangját is rejti. Két vasalt mászóút között részt vettünk az egyik (óránként induló) vezetett barlanglátogatáson.
Krivádiai-szoros 243.81 km-re
A Krivádiai-szoros a Banica községközponthoz tartozó Krivádia falu mellett található. Megközelítése körülményes, bejárása végig a patakmederben történik, a legszűkebb részén derékig érő vízben.
Ferenc-József császár vasalt mászóút Leopoldsteiner-tó 835.81 km-re
A Ferenc József-császár vasalt mászóút a Leopoldsteiner-tó feletti, 900 méter magas Seemauer sziklafalán található, a Hochschwab-hegycsoport nyugati részében, 4 km-re Eisenerz várostól. A via ferrata a nevét a jó öreg I Ferenc József magyar király és osztrák császár számára, a 19-dik század végén kiépített Kaisersteig nevű vadászösvényről kapta, melynek nyomai ma is megfigyelhetőek.