Videók közeli helyekről
Habos-völgyi vízesés - Bucsecs-hegység 5,44 km-re
A Habos-völgyi vízesés megközelítése Busteni városból történik. A kiindulópont a Babele menedékházhoz felvivő kabinos drótkötélpálya alsó állomása.
Rozsnyói-szoros - Nagy via ferrata 20,61 km-re
Kelet-Európa, illetve Románia legveszélyesebb, egyben egyik legszebb vasalt útvonala a Rozsnyói-szorosban található, a Keresztény-havasban, Barcarozsnyó közelében.450 m hosszú, a szintkülönbség 220 m.
Rozsnyói-szoros - Kis vasalt mászóút 20,65 km-re
Az elmúlt napokban ott is havazott, így téli körülmények között másztam meg a Rozsnyói-szoros két vasalt mászóútját. Amíg a nagy, extrém nehézségű via ferráta alsó része száraz volt, a felső felében már hófoltok és jégcsapok voltak.
Létrás-szakadék és vízesés - Nagy-kő-havas 24,81 km-re
A Csűr-kő árka nevű bővizű patak egy 50 m magas mészkősziklát szelt ketté a Nagy-kő-havasban. A szűk hasadék hossza 160 m, benne 7 vízesés és több kisebb zuhatag található.
Egyéb helyek
Pricske-tető Gyergyói-havasok 159.63 km-re
Amennyiben a Gyergyószentmiklós, illetve Gyergyószárhegy felett őrködő Pricskére szeretnénk feljutni, a Güdüc-patak völgyéből indulunk. Utunk a Fehér háznak nevezett épületrom mellett vezet el.
Zubogó-vízesés Algyógyfürdő, Erdélyi-Érchegység 194.01 km-re
A Zubogó-vízesés a Gyógy-folyóba ömlő Zubogó-patak vizén található, az Erdélyi Érchegység déli részén, közvetlenül Feredőgyógy bejáratánál. A zuhatag neve románul Clocota, ami forrásban levő, zubogó, fortyogó vizet jelent.
Gyimesi jegenyefenyők Ilia-tető 148.06 km-re
A Gyimesek egyik kevésbé ismert látványossága a két óriás méretű közönséges jegenyefenyő. Magasságuk 42 m, átmérőjük mellmagasságban 110 cm, illetve 130 cm, becsült életkoruk 200-250 év.
Krushuna-vízesések Krushuna 238.52 km-re
A Krushuna-vízesések egy travertinben képződött karszt zuhatag-sorozat. Krushuna falu közelében található, nem messze Lovech várostól.
Pobiti Kamani (Kőerdő) Slanchevo 293.84 km-re
A bulgáriai Kőerdő Várnától 18 km-re nyugatra található, a Keleti-Balkán hegység előterében. A bolgár neve (Pobiti Kamani) ültetett köveket jelent, angolul Kősivatagnak (Stone Desert) vagy Kőerdőnek (Stone Forest) nevezik.