Videók közeli helyekről
Habos-völgyi vízesés - Bucsecs-hegység 5,44 km-re
A Habos-völgyi vízesés megközelítése Busteni városból történik. A kiindulópont a Babele menedékházhoz felvivő kabinos drótkötélpálya alsó állomása.
Rozsnyói-szoros - Nagy via ferrata 20,61 km-re
Kelet-Európa, illetve Románia legveszélyesebb, egyben egyik legszebb vasalt útvonala a Rozsnyói-szorosban található, a Keresztény-havasban, Barcarozsnyó közelében.450 m hosszú, a szintkülönbség 220 m.
Rozsnyói-szoros - Kis vasalt mászóút 20,65 km-re
Az elmúlt napokban ott is havazott, így téli körülmények között másztam meg a Rozsnyói-szoros két vasalt mászóútját. Amíg a nagy, extrém nehézségű via ferráta alsó része száraz volt, a felső felében már hófoltok és jégcsapok voltak.
Létrás-szakadék és vízesés - Nagy-kő-havas 24,81 km-re
A Csűr-kő árka nevű bővizű patak egy 50 m magas mészkősziklát szelt ketté a Nagy-kő-havasban. A szűk hasadék hossza 160 m, benne 7 vízesés és több kisebb zuhatag található.
Egyéb helyek
Nyerges via ferrata Madarasi Hargita 121.93 km-re
Amatőr filmezés a Madarasi Hargitán, a kocsiban kézben tartott, a vasalt mászóúton pedig sisakra szerelt sportkamerával. A Nyerges szikláin másztam először vasalt mászóúton, rendes felszerelésem sem volt még.
Via ferrata télen Nyerges-tető 121.93 km-re
Ha jól számolom, akkor ez már a hatodik alkalom, hogy megmászom a Madarasi Hargita közelében, a Nyerges-tető kőszikláin kiépített vasalt mászóutat. Bár az előrejelzés szerint szép idő kellene legyen, a helyszínen felhővel borított égbolt fogad.
Jézus Szíve-kilátó Gordon-hegy 116.73 km-re
Sárdagasztás a Farkaslaka község feletti Gordon-hegyen, egy borús, február végi délután. A célpont a Pléhkrisztusnak is becézett Jézus Szíve-kilátó.
Velnica-kőbánya vízesései Aknavásár 128.44 km-re
A Velnica-kőbányából indulva, a vad és mászkálós terepekhez szokott, vállalkozó kedvű természetjáró egy igazi vízesés-paradicsomot fedezhet fel. A kőbánya felső részénél két patak folyik össze.
Kis-Békás-szoros Hagymás-hegység 162.77 km-re
A Kis-Békás-patak egy befejezetlen hídnál, az úgynevezett Magyarok hídjánál ömlik a Békás-patakba. A hidat a magyarok építették 1940-44 között, de a háború miatt nem sikerült befejezni.