Videók közeli helyekről
Sztán völgye kanyon télen 23,83 km-re
A Sztán völgye télen is nagyon látványos. Sőt, amennyiben a patak be van fagyva, és a jeget egy hóréteg is fedi, a kanyon bejárása sokkal gyorsabb, könnyebb.
Sztán völgye kanyon 24,3 km-re
A Sztán völgye a Vidraru-tó közelében, attól dél-nyugatra, a Fruntii- (ejtsd Frunci) hegységben található. Aki járt már a Hét Létra-vízesésnél, értékelni fogja ezt a kiépített kanyont.
Poenari-vár - Argyas völgye 25,44 km-re
A Poenari-vár a Fogarasi-havasok déli lejtőjén, a Transzfogaras-út nyugati oldalán, az Argyas (Arges) völgyében található, a Vidraru-tó gátjától körülbelül 4 km-re. Az egy hegy tetején épült várhoz betonlépcső vezet fel a meredek oldalon.
Egyéb helyek
Robbantott szikla függőösvény Cserna völgye 169.26 km-re
A Robbantott-szikla függőösvény a Cserna-folyó földrajzi jobb partján található, a Juta-patak beömlésének közelében, körülbelül 20 km-re Herkulesfürdőtől. Ezen a helyen a mészkövek a völgy beszűkülését eredményezték.
Dobra kövei Brezoi, Lothar-hegység (Lotru) 35.44 km-re
A Nagyszeben és Ramnicu Valcea közötti főútról, az Olt völgyéből ágazik nyugat felé a DN7A jelzésű műút, Voineasa, illetve a Vidra-tó irányába. Az első település egy kis város, Brezoi, mely a Lothar- (románul Lotru, németul Lothar) és az Olt-folyók összefolyásánál helyezkedik el.
Cherven, középkori erődített város Bulgária 245.85 km-re
A bulgáriai Ruse várostól körülbelül 30 km-re délre, a Rusenski Lom természeti parkban található a Cherven középkori erődítmény. Eredetileg egy 6-dik századi bizánci erődítmény, mely a 14-dik században érte el fejlődésének tetőfokát.
Banica-szoros és Banica-természetes híd 99.1 km-re
Azt írják erről a helyről, hogy csak nagyon kevesen tudnak róla, de ez nem igaz. Valójában a legtöbb túrakedvelő ember hallott már róla, látott itt készített képeket, még ha nem is sikerült mindenkinek ide eljutni.
Fekete kövek vasalt mászóút Bihar-hegység 182.44 km-re
A Fekete-kövek nevű szikla a Bihar-hegységben, a Bihar-hágó közelében, attól nyugatra található. Érdekes, hogy a helyiek (ha jól értettem) nem ismerik ezt a nevet, hanem a Piatra Buna (Jó-kő) elnevezést használják a látványos sziklavilágra.