Közeli természeti látnivalók
Csűr-nyelőbarlang - Királyerdő-hegység (54 kép) 2,09 km-re
A Csűr-nyelőbarlang 6 m magas és 7 m széles bejárata a Runcuri-fennsíkon, a Csűr-gödör hatalmas dolinaszerű mélyedésében, annak nyugati oldalában található. A Csűr-forrásbarlangból eredő kis patak vize itt nyelődik el, miután átvág a katlanon.
Csűr-forrásbarlang - Királyerdő-hegység (20 kép) 2,21 km-re
A Csűr-forrásbarlangban szenzációszámba menő leletet találtak, ősembertől származó lábnyomokat. A barlangba betévedt kis család több mint 400 lábnyomot hagyott maga után, melyek helyenként barlangi medve lábnyomokkal vannak keveredve.
Király-barlang - Királyerdő-hegység (48 kép) 5,25 km-re
A Runcsor és Caprei-patakok vidékén három nagy kiterjedésű barlang található, a Páfrányos-, a Kecskés-, és a Király-barlang. Egy viszonylag kis kiterjedésű hidrokarsztikus rendszer részeként, mely a Runcsor-víznyelő és a Bulbuci-vízkelet között jött létre.
Vida-tó 7,38 km-re
Régóta szerettem volna eljutni a Vida-tóhoz, érdekelt ez a különös tölcsér alakú túlfolyó.
Páfrányos-barlang - Királyerdő-hegység (9 kép) 7,56 km-re
A Runcsor és Caprei-patakok vidékén három nagy kiterjedésű barlang található, a Páfrányos-, a Kecskés-, és a Király-barlang. Egy viszonylag kis kiterjedésű hidrokarsztikus rendszer részeként, mely a Runcsor-víznyelő és a Bulbuci-vízkelet között jött létre.
Videók közeli helyekről
A Farok-hegyi bánya Kristályos-barlangja 2,56 km-re
A Királyerdő-hegységben, a Biharrósa közelében található Farok-hegyi bauxitbányában (micsoda érdekes elnevezés), 1987-ben a bányászok véletlenül egy barlangjáratot fedeztek fel. Tele volt kristály alakú mészkőképződményekkel.
Czárán Gyula-cseppkőbarlang - Mézged, Királyerdő-hegység 9,85 km-re
A Czárán Gyula-cseppkőbarlang Mézged falu területén, Belényestől 22 km-re északra található, a Királyerdő-hegységben. Egyik első turisztikailag kiépített barlangunk, feltárása Czárán Gyula barlangkutató és turisztikai szakíró nevéhez fűződik.
Hodoaba-völgy vasalt mászóút - Vársonkolyos 16 km-re
A Hodoaba-völgy vasalt mászóútja Románia legrövidebb, egyben legkönnyebb (hivatalos) vasalt mászóútja. Vársonkolyoson, a Királyerdő hegységben található, a Sebes-Körös bal partján.
Körösrévi Zichy-barlang 16,82 km-re
A Zichy-barlang a festői szépségű Révi-szorosban található, összhossza több mint 1000 m. Egy enyhén meanderező, hosszú járatból áll, mely az első részben az aktiv, patakos szint mellett egy felső, fosszilis szinttel is rendelkezik.
Tündérek sziklafala vasalt mászóút - Körösrév 17,78 km-re
Körösréven, a Királyerdő-hegységben, a Sebes-Körös jobb partján található a legújabb, időrendi sorrendben (2015) az ötödik erdélyi, új típusú vasalt mászóút. Most nem sorolom ide a hagyományos vasalt ösvényeket, a magashegyi, részben vassodronnyal biztosított túraösvényeket, illetve a vaslétrákkal, vaspallóval kiépített sziklaszorosokat.
Egyéb helyek
Corcoaia-szurdokvölgy Hegyi-Zsíl 190.26 km-re
A Corcoaia-szoros a Cserna-völgyének az egyik legszebb látnivalója. Ide kocsival is el lehet jutni, Herkulesfürdőtől 43 km-re van, ebből körülbelül 17 km poros, kavicsos út.
Balázs-hegyi kilátó Nyugat-Mecsek 334.26 km-re
A 320 méteren található Balázs-hegyi kilátóból gyönyörű kilátás nyílik a Pécsi-tóra és a Nyugat-Mecsek erdős hegyvonulataira. Az eredeti, 1975-ben épített kilátó leégett, 2001-ben már fémszerkezettel építik újra, amit 2014-ben felújítottak.
Suchurum-vízesés Karlovo 502.06 km-re
A 15 m magas Suchurum-vízesés a Stara Planina-hegység lábánál található, Karlovo várostól 1 km-re északra, Bulgáriában. A Karlovo-vízierőmű alatt, a Stara Reka-patak vizén.
Az ógerlistyei vízimalmok Rudaria-patak völgye 219.57 km-re
Többnyire esőben, esernyő alatt filmezve látogattam meg a Rudaria-patak szurdokvölgyében található, huszonkét, fából készült vízszintes vízimalmot. Néhányat ma is használnak.
Dyavolski Most (Az ördög hídja) Ardino 618.45 km-re
Az Ördög hídja (Dyavolski Most, törökül Sheytan Kyupriya) az Arda-folyó szurdokában található, nem messze Ardino várostól északra, Bulgáriában. A XVI-dik század elején, 1515 és 1518 között építette egy Dimitar nevű építész, egy korábbi római híd maradványaira.